Sevilen Tasarımlarımızdan Ağaç Perisi Tshirtü Ne Anlatıyor?

28 Ağustos 2020
Sevilen Tasarımlarımızdan Ağaç Perisi Tshirtü Ne Anlatıyor?

Lord Tshirt’in son zamanlarda en çok itibar gören ürünlerinden biri de gizemli ağaç perisi tişörtüdür. Ağaç perisi tişörtünün renkli ve esrarengiz tasarımı insanları kendine çeken noktalardan biri olmuştur. Fakat bu kadar popüler olmasına rağmen hikayesi ağaç perisi tshirt giyen çoğu kişi tarafından bilinmemektedir. Siz de ağaç perisi tshirt almak istiyorsanız ya da ağaç perisi tshirtine sahipseniz, gelin beraber anlamını çözmeye çalışalım ki giydiğiniz tasarımın anlamını öğrenmiş olun. Ağaç perisi tişörtü ilginizi çektiyse, tişörte uygun bir fiyatta sahip olmak için Lord Tshirt’in sitesini ziyaret edin.

Ağaç Perisi Hikayesi

Ağaç perisi tshirt hikayesini incelerken biraz da mitolojiden bahsedeceğiz. Ağaç perileri, diğer adlarıyla orman perileri, Yunan mitolojisinde “dyrad” ismiyle bilinen bu mistik yaratıklar, çok utangaç oldukları için sadece tanrıçaların yanında vakit geçiren ve insanlardan saklanan canlılar olarak anlatılmıştır. Ağaç perileri anlatılanlara göre tanrıçalar arasında Artemis, vahşi doğanın tanrıçası ile oldukça zaman geçirmişlerdir. Ağaç perileri, içinde yaşadıkları ağaca bakmak ve onu korumakla görevlendirilmiştir. Ağaç perisi türleri, Daphnaie, Epimelides, Hamadyrad, Meliai olmak üzere dörde ayrılmıştır. Daphnaie, defne ağaçları içinde; Epimelides, elma veya diğer meyve ağaçları içinde, Meliai de kül ağaçları içinde yaşamıştır. Hamadyrad ağaç perisi türü ise, bir ağaç için olmazsa olmaz bir parçasıdır. Ağaca bakan ve besleyen peri olmakla beraber ağaçla olan bağlantısından dolayı, bu ağaç perisi türünden biri hayatını kaybederse ağaç da ölür. Bu yüzden Hamadyrad ağaç perilerinin ağaçtan uzaklaşması yasaklanmıştır.

 

Ağaç perisi hikayeleri farklı kültürlere ve farklı dinlere göre değişmekte olmasına rağmen Yunan mitolojisinin esas aldığı ağaç perisi hikayeleri aralarında en popüler olanıdır. Ağaç perisi tshirt de Yunan mitolojisinin popüler kültüre geçişi sayesinde önemi artmış bir tişört olmuştur.

Ağaç Perisi Tshirt Tasarım

Ağaç perisi tshirt, siyah bir arkaplanın üzerine basılmış büyük, yaşlı ve ince dallı bir ağacın   etrafında ve üzerinde uçan perilerin parlayan renkli, küçük ışık hüzmelerini yansıttığı bir tasarımdır. Ağaç perisi tshirt detaylarını incelersek, dallar üzerlerinde meyve ya da çiçek olarak yorumlanabilen filizler taşımaktadır. Filizlerden bazıları diğerlerinden büyük olup etrafa ışıltılı bir toz saçmaktadır. Ağacın hemen üzerinde uzaklaşan, siyah ve beyaz renkleriyle yansıtılan kuşlar görülmektedir. Ağacın altında ise, gövdesine yaslanan beyaz hatlarla çizilmiş bir ağaç perisi görülmektedir. Ağacın yer aldığı zemin de ağaç perisi gibi beyaz hatlarla çizilmiştir. Tişörtün siyah rengi ile kontrast oluşturan ağaç ve ağaç üzerindeki öğeler, gökkuşağının çeşitli renkleriyle aydınlatılmış ve süslenmiştir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.