La Casa De Papel Karakterleri Analizi

17 Eylül 2020
La Casa De Papel Karakterleri Analizi

La Casa De Papel, 2017 yılının mayıs ayında yayınlandığından beri özellikle Netflix izleyicilerinden fazlasıyla ilgi görerek son zamanların en çok izlenen yabancı dizilerinden birisi haline gelmiştir. İspanya’dan çıkan diziler arasında  bu kadar çok uluslararası ün gören ilk dizi olmasıyla beraber La Casa De Papel, dünyanın her tarafından izleyici toplamış ve kült bir hayran grubuna sahip olmuştur. Bu hayranlardan biri de sizseniz Lord Tshirt’in sahip olduğu kaliteli La Casa De Papel tshirt, sweatshirt, telefon kabı ve daha bir sürü hediyelik eşyalara göz atabilirsiniz.

La Casa De Papel Dizisi Özeti

 

La Casa De Papel’in Türkçe karşılığı “kağıt ev”dir. Fakat bizim bildiğimiz kağıt evden bahsetmemektedir. La Casa De Papel, bir darphane soygununu konu alır. Buradaki kağıt ev de bir darphanedir. Darphanede geçen sürelerini para basarak, rehine aldıkları insanları kontrol altında tutmaya çalışarak ve polisin atabileceği adımları tahmin edip önceden engel olarak geçiren sekiz hırsızın hikayesini ve birbirileri ile olan ilişkilerini anlatır. Dizide her sekiz hırsızın başında farklı bir dert olduğu için zaman yavaş ilerler fakat aksiyon her zaman doruktadır. La Casa De Papel, yalnızca aksiyondan ibaret bir dizi değildir. Yanında hem aşk ve dram hem de akıl oyunları sunar. Hırsızlar ve polisler arasında geçen, liderleri tarafından bir satranç oyununa benzer çatışmalar, La Casa De Papel dizisini daha da ilginç kılmaktadır. Dizinin özeti ilginizi çektiyse izleyip La Casa De Papel tshirt seçeneklerini incelemeyi unutmayın.

 

 

La Casa De Papel Karakterleri

 

La Casa De Papel filminde Professör hariç tüm ana karakterler adlarını bir şehirden almaktadır. Dizinin hayranları tarafından en çok sevilen karakterlerden biri de ismini Japonya’nın başkenti Tokyo’dan alır. Tokyo, kendi kurallarına göre oynayan, soğukkanlı bir kadın soyguncudur. Bu görevde ise önüne çıkan engel ise diğer hırsızlardan biri olan Rio’ya aşık olmasıdır. Rio ise grubun hacker’ı, bilgisayar ustasıdır. Güvenlik sistemlerini aşmak ve kod yazmakta başarılıdır. Genç ve deneyimsiz oluşundan dolayı Tokyo’nun bunu bir engel olarak görmesini anlayamaz. Rio’nun yakın arkadaşlarından biri olan Denver da babası Moskova’yla beraber bu soygunun bir parçası olmuştur. Denver, ekibin kavgacı karakteridir. Ekipte Oslo, Helinski, Nairobi ve Berlin yanında Professör de bulunur. Professör olayları dıştan yönetir, ekibin lideri ve beyni odur. Lord Tshirt’in sitesinde de La Casa De Papel tshirt üzerinde en çok göreceğiniz kişilerden biridir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.