Dünyaca Ünlü Metallica’nın İlgi Çeken Hikayesi

14 Ağustos 2020
Dünyaca Ünlü Metallica’nın İlgi Çeken Hikayesi

Metallica'nın Kuruluşu

Metallica'nın hikayesi, Lars Ulrich’in kendi grubunu kurmaya karar vermesi ile başlıyor. Lars, bu kararı vermesi ile birlikte ilk iş olarak yerel bir Los Angeles gazetesine ilan vermiştir. Aldığı başvurulardan en ilgi çekici olanı 18 yaşındaki lise mezunu Black Sabbath hayranı James Hetfield’in başvurusuydu. Hetfield'in Leather Charm ve Obsession gibi okul gruplarında yer alıyordu. Ulrich, bir demo oluşturmak için birçok randevu alsa da bu ikiliden başka hiç kimse yoktu. Bunun üzerine bass gitarları ve diğerlerini çalması için Lloyd Grant adlı bir gitaristle anlaştıktan sonra kayıt için ise aynı çevreden Dave Mustaine'i soloları çalması konusunda fikir birliği ettiler. Los Angeles’da pek fazla duyulmayan bir konserleri İsviçreli grup Krokus'un ön grubu olarak çağrılmaları ile oldu. Zazula, Metallica grubunu mayıs ayında Rochester'da bulunan Music America Recording adlı stüdyoya soktu. Böylelikle Metallica grubu, altı haftada albümü kaydetmiş oldu. İlk albüm ise "Kill 'Em All" adıyla 1983 Temmuz ayında piyasaya çıktı. İlk resmi albümü ve konserleri ile birlikte Metallica, kariyerine başlamış oldu.

Metallica Grup Üyeleri

Kurulduğu günden bu yana Metallica, birçok değerli ismi bünyesine katmıştır.  Metallica grup üyeleri aşağıdaki gibidir.

  • James Hetfield: 3 Ağustos 1963'te Amerika Birleşik Devletleri, Los Angeles'ta doğdu. James, Metallica'nın ana söz yazarı, gitaristi ve şarkıcısıdır.
  • Lars Ulrich: 26 Aralık 1963'te Danimarka'nın Gentofte kentinde doğdu. Lars davulcu ve grubun kurucusudur.
  • Kirk Hammett: 18 Kasım 1962'de San Francisco'da doğdu. Kirk, gitarist ve arka planda şarkıcı.
  • Robert Trujillo: 23 Ekim 1964'te Amerika Birleşik Devletleri Santa Monica, California'da doğdu. Robert basçı ve arka planda şarkıcı.
  • Dave Mustaine: 13 Eylül 1961'de Amerika Birleşik Devletleri’nin California eyaletinde dünyaya geldi. Dave ana gitar ve arka vokaldi. Şimdi Megadeth grubunda solist ve gitarist olarak grev alıyor.
  • Ron McGovney: 2 Kasım 1962’de Amerika Birleşik Devletleri’nin California eyaletinde dünyaya geldi. Ron, Metallica'da orijinal basçıydı.
  • Cliff Burton: 10 Şubat 1962’de Amerika Birleşik Devletleri’nin California eyaletinde dünyaya geldi. Cliff, Metallica'da basçı idi.
  • Jason Newsted: 3 Mart 1963’te Amerika Birleşik Devletleri’nin Michigan eyaletinde dünyaya geldi. Jason, Metallica'da basçı ve arka vokaldi.

Yıllar boyu gruba giren ve çıkan üyeleriyle birlikte Metallica, en çok dinlenen Heavy Metal gruplarından biri oldu. Geçmiş yıllarda duvar posterleri ile evimize konuk olan Metallica, günümüzde en çok metallica tshirt baskıları ile karşımıza çıkıyor. Gruba ait birbirinden farklı metallica tshirt tasarımları ile hem giyim tarzınızı desteklemeniz hem de Metallica’yı yanınızda taşımanız mümkün! 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.