Breaking Bad Dizisini Neden İzlemelisiniz?

01 Ekim 2020
Breaking Bad Dizisini Neden İzlemelisiniz?

Merhaba sevgili Lord Tshirt dostları. Bu yazımızda gelmiş geçmiş en kült dizilerden olan Breaking Bad’i kendi bakış açımızla anlatmaya çalışacağız.

Dizi’de geçen olayları anlatmaya saatler yetmez ama hikaye üniversitede öğretim üyesi kimyager Walter White ve hayatını günlük işlerle para kazanıp günlük yaşayan bir uyuşturucu bağımlısının yollarının bir şekilde kesişmesi ile başlıyor. Kanser hastası kimyagerin uyuşturucu baronluğuna uzanan hikayesi, yaşanan olaylar, hepsi gerçekten inanılmaz. Jessi ve Walter White gibi iki karakter nasıl aynı yola girebilirdi ki. Sanırım ancak böyle bir hikayede mümkün olabilirdi bu.

 Dizi bolca aksiyon ve şiddet içeren sahneler var fakat içimize bir yerlere bu kadar dokunacağını bilemezdik. Hayatımızda her an her şeyin değişebileceğini sonuna kadar hissettirdiler. Paranın ne kadar gerekli olduğu ama bazen de her şeye sebep olup, hayatımızı yerle bir edebileceğini gördük ve zekanın ne kadar güzel bir şey olduğunu da tabi. Hiç beklemediğimiz insanların ne kadar vicdan sahibi olabileceğini ve iyi görünen insanların da aslında ne kadar tehlikeli olabileceğini de.

 Yaşama dair bunca olay ve duygu dolu hikayelerden sonra biraz diziden bahsedecek olursa k; Walter White kanser olduğunu öğrenen bir kimse öğretmenidir. Dizinin ilk bölümlerinde aile babası ve öğretim görevlisi olarak kariyerini sürdüren Walter, hastalığından ötürü sayılı zamanı kaldığını öğrenince hayatında bir takım değişiklikler yapmak istiyor. Walter bir gün narkotik polisi eniştesi ile onun bir operasyonuna seyirci olarak katılınca Jesse Pinkman adında bir uyuşturucu bağımlısı ile tanışıyor ve beraber dünyanın en iyi ‘meth’ pişirebilen ikilisi haline geliyorlar. Walter White bu yolda kendi kimliğini bırakıp Heisenberg’e dönüşüyor. Bu ismin kaynağı ise 1901 yılında doğan Karl Werner Heisenberg. İlke temel olarak atom elemanlarının yerlerinin tam olarak tespit edilemeyeceğini açıklıyor. Dizinin en özel sahnelerinden ve en vurucu repliklerinden biri de bu isim üzerinden gelişiyor. ‘’Say my name’’. Diziyi izlemeyen kişiler bile bu söze aşinadır.

Breaking Bad tüm zamanların en başarılı dizilerinden biri olarak kabul edilir. Yapım 16 Emmy ödülü, 8 Satellite Ödülü, 2 Altın Küre Ödülü olmak üzer epek çok ödül kazanmıştır. 2013 Yılında Breaking Bad tüm zamanların en yüksek reyting alan dizisi olma ünvanı ile Guinness Dünya Rekorlar kitabına girmeye hak kazanmıştır.

Evet sevgili Lord Tshirt dostları, bu diziyi anlatmaya ne saatler ne de kelimeler yeter. Henüz izlemediyseniz hemen başlamanızı öneririz.Siz de Breaking Bad dizisi hayranı iseniz, sitemizden Breaking Bad baskılı bir tshirt edinebilir ve hayranı olduğunuz karakterleri üzerinizde taşımaya devam edebilirsiniz :)

 Tekrar görüşmek üzere.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.