Beyaz ve Siyah Tshirtler Nasıl Yıkanır?

03 Ekim 2020
Beyaz ve Siyah Tshirtler Nasıl Yıkanır?

Beyaz Tshirt Yıkama Bilgileri

Beyazlar yıkaması en kolay çamaşırlardan biridir, fakat uygulamanız gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Öncelikle beyaz giysilerinizi yıkamak için makinenize beyaz dışından hiçbir renkli giysinizi koymamalısınız. Beyazlar sadece kendi aralarında yıkanmalıdır. Giysileriniz pamukluysa Bundan İlk ihtiyacınız olacak şey beyaz çamaşırlar için uygun deterjan kullanmak olacaktır. Ferah kokulu ve yumuşak bir hiç için ise yumuşatıcı kısmına güzel kokulu bir yumuşatıcı eklemeyi unutmayın. Diğer dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta ise beyazların kaç derecede yıkanacağıdır. Beyaz tshirtleriniz pamukluysa 40, narinse 30 derecede yıkanabilir. Lekeliyse ve sıcak yıkamaya uygunsa daha yüksek derecelerde de yıkayabilirsiniz. Beyazlar lekeleri daha çok göstereceğinden eğer kumaşı uygunsa 60 derecede de yıkayabilirsiniz. Ayrıca makinenizi tam doldurmamaya özen göstermelisiniz. Giysilerinizin yıkarken küçülmemesi, esnememesi için yıkamadan önce içinde yazan yıkama bilgilerine mutlaka dikkat etmelisiniz.

Beyaz çamaşırlarınızın o güzel görüntüsünü bozacak lekeleri çıkarmak için doğal yöntemlerden faydalanabilirsiniz. Varsa yıkamadan önce giysinize leke çıkarıcı uygulayabilir ya da limon suyu ve karbonatı oksijen bazlı bir çamaşır suyu ile karıştırarak leke olan kısma uygulayabilirsiniz.

Siyah Tshirt Yıkama Bilgileri

Yıkarken çok dikkat etmeniz gereken diğer renk grubu kıyafetler ise siyah renkli olanlardır. Siyahların renklerini korumak için sadece doğru derecede yıkamak ve doğru adımları uygulamaktan öte yıkama öncesi ve sonrası gereken önemli detaylardan bahsedeceğiz.

Siyahları sadece siyahlarla yıkamalı ve makinenizi mümkün olan en düşük ısıya ayarlamalısınız. Yıkayacağınız kıyafet  özellikle baskılı siyah tshirt ise ters çevirip yıkamak en doğru iş olacaktır.

Bundan sonraki adım uygun deterjan seçimidir. Siyah giysileri yıkamak için özel olarak satılan bir deterjanı tercih etmelisiniz. Ancak yine de kıyafetinizi zarar görmeden yıkamak için sıvı deterjan tercih etmeniz daha doğru bir hamle olacaktır. Ayrıca siyah kıyafetlerinizi diğer renkli giysileriniz kadar sık yıkamamalı ve yıkarken mutlaka yumuşatıcı kullanmalısınız.

Kıyafetiniz özellikle baskılı ise, yıkamadan önce ters çevirmeli yıkandıktan ütülerken direk kıyafetinizle temas etmeyecek ütü ile arasına bir koruyucu koymalısınız.

Ürünlerimizi satın alırken aklınızda oluşan ve mesaj kutumuza çokça gelen yıkama ile ilgili sorulara yanıt vermeye çalıştık. Umarız bu yazımız aklınızdaki soru işaretlerini giderir ve aldığınız ürünler yıllarca herhangi bir sorun olmadan kullanmaya devam edersiniz. 

 Bir başka blog yazımızda görüşmek üzere J

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.